16 października – Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

16 października uczniowie klas 5b, 5d oraz klasy 6b pod opieką pani Agnieszki Raczyńskiej, pani Barbary Sokół-Dobrzańskiej oraz pani Ewy Osińskiej brali udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
     Dzieci z ogromną fascynacją obserwowały doświadczenia, zadawały pytania i samodzielnie poszukiwały odpowiedzi. Eksperymentowały, angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Miały naturalną umiejętność bycia prawdziwymi odkrywcami. Cudownie było obserwować, jak łączyły naukę z emocjonującą zabawą. Kilka godzin doświadczeń zmęczyło nieco naszych milusińskich i aby się nieco wzmocnić, skorzystali ze smacznych posiłków przygotowanych na terenie Centrum. Po obiedzie czekały na uczniów kolejne wrażenia w planetarium, gdzie obejrzeli film 3d „Na skrzydłach marzeń”.

11 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11.10.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Barbara Anchimowicz złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła złotą tarczę Pani D. Kiwińskiej jako uhonorowanie wieloletniej pracy zawodowej w zakresie kształtowania osobowości młodych ludzi przez wiele lat pracy z dziećmi. Poinformowała także zebranych o przyznaniu złotej tarczy Pani J. Królikowskiej, która po wielu latach pracy na stanowisku nauczyciela matematyki odeszła na emeryturę. Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty Pani Dyrektor wręczyła nagrody dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy II b oraz III c, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny. Nasi najmłodsi uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Na zakończenie swojego występu uczniowie złożyli życzenia dla nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz emerytowanych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wręczyli własnoręcznie wykonane słoneczniki.

10 października 2019 r. – Dzień Erasmusa i Dzień Języków Obcych

W dniu 10 października 2019 świętowaliśmy w szkole Dzień Erasmusa i Dzień Języków Obcych. W tym dniu poprosiliśmy wszystkich uczniów, żeby ubrali się na biało-niebiesko, w kolorach logo Erasmusa, a szkołę udekorowaliśmy balonami w tych kolorach. Wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kraje europejskie oraz nauczyli nas po kilka podstawowych wyrazów z języków narodowych krajów europejskich. Odbył się także pokaz mody ekologicznej oraz konkurs z wiedzy o krajach partnerskich projektu Erasmus + pt."Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej", realizowanego aktualnie w SP4.

Dołącz do naszej grupy na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

Erasmus Ecology

wrzesień 2019r.