12 stycznia – Laureat archidiecezjalnego konkursu Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie kartki świątecznej lub napisanie listu z przesłaniem Dobrej Nowiny do tych, których kochamy, a nie możemy spotkać się z nimi przy wigilijnym stole. Z naszej szkoły uczniowie Teofil Błaszko kl. VIIa, Laura Szornal z kl. VIIa, Maksymilian Nikiel z kl. VIIa, Eryk Emerla z kl. VIIa przygotowali na konkurs kartki świąteczne, a także Teofil Blaszko przygotował wiersz. Praca literacka Teofila zyskała uznanie w oczach Jury. Teofil został laureatem konkursu. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod opieką p. Jolanty Marciniak. Teofilowi gratulujemy sukcesu.

8 stycznia – BÓBR Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

Wielki sukces ucznia klasy 3a, uczestnika zajęć projektowych „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” Macieja Kusia, który uzyskał II miejsce w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”. Ogromne uznanie również dla: ucznia Maćka Moroza z kl. 3a, Krzysztofa Gromadzkiego z kl. 3a, Marcina Łosia z kl. 2a, Miłosza Rudnika z kl. 2a oraz Huberta Bis z kl. 3a, którzy w tym konkursie zdobyli wyróżnienie. Bardzo dobre wyniku w konkursie uzyskali także pozostali uczestnicy konkursu: Miłosz Lipczuk z kl. 3a, Maurycy Miazga z kl. 3a, Mikołaj Andrzejewski z kl. 3a, Emanuel Błaszko z kl. 2a, Franciszek Jamróz z kl. 2a. Niestety minimalnie zabrakło im punktów, aby zdobyć wyróżnienie. Większość chłopców biorąca udział w konkursie bierze udział w zajęciach rozwijających zainteresowania z programowania i grafiki, jak również w zajęciach programowania w ramach innowacji edukacyjnej z zajęć komputerowych.
     Konkurs odbył się 16 listopada 2017r. Organizatorami polskiej edycji Konkursu jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs miał charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika Konkursu z pomocą komputera. W kategorii klas I-III w konkursie wzięło udział 3741 uczniów z 409 szkół podstawowych. Każdy uczeń na starcie otrzymywał 15 punktów i miał za zadanie rozwiązać 15 zadań podzielonych ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 5 zadań w każdej. Za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3,4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności. Skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów). Maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 75 w kategorii Skrzat.
     Uroczyste zakończenie XII Edycji Konkursu Bóbr odbędzie się 9 marca 2018 roku (w piątek) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jednak dyplomy za udział w konkursie zostały już dziś wręczone uczestnikom konkursu przez panią wicedyrektor Monikę Wakoń i panią Jolantę Marciniak, nauczyciela przygotowującego uczniów do konkursu.

5 stycznia 2018r. – This is Me!Talking about yourself

Uczniowie z klasy 4c (grupa nr 13) biorący udział w projekcie „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” zaprezentowali swoje umiejętności komunikacyjne w języku obcym. W krótkim filmiku dzielą się informacjami na swój temat, opisując siebie i swoje zainteresowania. Wideo przygotowane przez Jolantę Obst przedstawia proces powstawania kolorowej grafonotki: „This is me”. Zapraszamy do obejrzenia.

4 stycznia 2018r. – Me and my class

Uczniowie z klasy 3b (grupa nr 11) biorący udział w projekcie „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” przygotowali film, w którym krótko przedstawiają siebie i opowiadają o swojej klasie. W filmie wykorzystane zostały prace plastyczne uczniów. Zapraszamy do obejrzenia. Film zrealizowała Jolanta Obst.

2 stycznia – Czekając na święta uczymy dzieci programować

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie, którego celem było zainteresowanie dzieci programowaniem, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych, wspólne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, dobrymi praktykami w grupie na fanpage - www.uczymydzieciprogramowac.pl. Projekt trwał od 1 do 24 grudnia. Zadaniem uczniów było: przygotowanie kalendarza adwentowego, a także wykonanie każdego dnia jednego zadania związanego z programowaniem, przypisanego do dnia w kalendarzu adwentowym oraz umieszczenie relacji na fanpage. Zadania projektowe dotyczyły trzech kategorii: praca z Ozobotem, zadania offlinowe, zadania z wykorzystaniem sprzętu komputerowego. Dziękujemy Anna Świć - Kodowanie na dywanie oraz firmie EduSense za możliwość udziału w projekcie. Zachęcamy do oglądania naszej relacji.

wrzesień 2017r.

październik 2017r.