21 lutego – Oficjalne otwarcie nowej pracowni chemiczno-fizycznej

Dnia 21 lutego 2020 r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowej pracowni chemiczno-fizycznej w Szkole Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chełmie. Swoją obecnością zaszczycili nas pani Dorota Cieślik - Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, pan Arkadiusz Kwieciński - Dyrektor Delegatury Chełm Kuratorium Oświaty w Lublinie, pani Dorota Rybaczuk - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Chełm, Radni Miasta Chełm, Ksiądz Andrzej Pytera - Proboszcz Parafii Św. Ducha, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącym Panem Krzysztofem Dąbrowskim oraz chełmskie media.
     Podczas części oficjalnej zaproszeni goście oraz społeczność szkolna obejrzała przedstawienie „Chemia wokół nas” w wykonaniu uczniów naszej szkoły Następnie honorowi goście udali się na II piętro, gdzie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia pracowni chemiczno- fizycznej. Pieniądze na wyposażenie pracowni pozyskano z podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2019. Pracownia została wyposażona w dygestorium, stół demonstracyjny, szafę na odczynniki z pochłaniaczem oraz inne pomoce dydaktyczne umożliwiające innowacyjne nauczanie chemii i fizyki. Urządzenie pracowni wymagało podłączenia wentylacji, założenia wody i wymiany elektryki. Została również odświeżona sala lekcyjna, w której powstała pracownia, a uwieńczeniem całości było jej uroczyste otwarcie. Zaproszeni gości byli uczestnikami pokazowych zajęć podczas których wykorzystywano zakupione urządzenia i pomoce dydaktyczne.
     Jak mawiał Benjamin Franklin „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”. Dzięki zaangażowaniu uczniowie podczas różnych doświadczeń zgłębią wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Zakupiony sprzęt umożliwi przeprowadzanie ciekawych eksperymentów, które pozwolą na wyłonienie talentów w tej trudnej, a jednocześnie interesującej dziedzinie nauki, zaś zdobywanie wiedzy będzie łatwiejsze i ciekawsze.

Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

14 lutego – Turniej rejonowy w siatkówce chłopców.

Uczniowie klasy 8A wygrali turniej rejonowy w siatkówce chłopców w Świdniku i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 marca 2020 r. na obiektach SP nr 7 w Świdniku.

styczeń 2020r.

grudzień 2019r.