11 – 17 grudnia – Zbiórka makulatury.

W dniach od 11 do 17 grudnia 2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna zbiórka makulatury. Uczniowie przynosili makulaturę do garażu, obok placu zabaw przy szkole.
Szkoda, że w akcję włączyły się tylko nieliczne osoby z poszczególnych klas I – VIII. Najaktywniej uczestniczyły klasy: VII a, IV a i VI b. Łącznie 55 uczniów oraz 7 nauczycieli i pracowników szkoły zebrało 1060 kilogramów makulatury. Za organizację akcji na terenie szkoły odpowiedzialna była nauczycielka przyrody i biologii Jolanta Kuryjak.

13 grudnia – Uroczystości poświęcone rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.

13.12.2019 r. w godzinach przedpołudniowych w SP nr 11 odbyły się uroczystości poświęcone rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. W miejskich uroczystościach udział wzięły reprezentacje wielu chełmskich szkół. Nie zabrakło też naszej delegacji, uczniów klasy VI c, i naszej Pani Dyrektor Barbary Anchimowicz. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali prelekcji pracowników lubelskiego IPN-u, opowiadających o stanie wojennym w naszym regionie. Wypowiadał się też bezpośredni uczestnik tych wydarzeń oraz chełmski regionalista, Pan Zbigniew Lubaszewski. Po uroczystości można było podziwiać klimat tamtych czasów, czyli wystawę rekwizytów, plakatów i codziennego użytku, które dopełniały przekazaną wiedzę młodzieży o latach osiemdziesiątych w naszym kraju.

5 i 12 grudnia – Projekt o mniejszościach etnicznych w naszym kraju.

W dniach 5 i 12.12.2019 r. dwie klasy ósme: VIIIa i VIIIb przedstawiły na lekcjach wiedzy o społeczeństwie efekty swojej pracy grupowej. Projekt dotyczył mniejszości etnicznych zamieszkujących nasz kraj. Obie klasy spisały się znakomicie i na różne sposoby przybliżyły i przedstawiły: Karaimów, Kaszubów, Łemków, Romów, Tatarów i Ślązaków. Wszyscy mogli się dowiedzieć, jakie rejony Polski zamieszkuje dana mniejszość, jakie ma tradycje, zwyczaje, stroje, budowle, muzykę, kto sławny pochodzi z danej mniejszości. I ilu, według spisu powszechnego, mamy obywateli danej mniejszości w państwie.

10 grudnia – Oskar i Gabriel stypendystami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

10 grudnia 2019 r. nasi uczniowie: Oskar Juszczak oraz Gabriel Sawicki otrzymali stypendia w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie uczniowie otrzymali również nagrody oraz dyplomy. Pani dyrektor odebrała gratulacje skierowane do dyrekcji i grona pedagogicznego z wyrazami uznania za pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz uczniów.

8 grudnia – Mikołajkowy Turniej Mini piłki siatkowej chłopców w Lublinie

Marcel Foryś, Wiktor Foryś i Alan Kozik zajęli pierwsze miejsce na Mikołajkowym Turnieju Mini piłki siatkowej chłopców w Lublinie. W rywalizacji brało udział 22 zespoły z terenu województwa lubelskiego.

6 grudnia – Mikołajki w naszej szkole

Dnia 6 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się mikołajki. Tego dnia Święty z Laponii odwiedził wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Samorząd szkolny przy współpracy z wychowawcami, nauczycielami, rodzicami i dyrekcją aktywnie włączył się w przygotowanie imprezy. Głównym celem przedsięwzięcia była integracja uczniów oraz dostarczenie uczniom radości poprzez obdarowanie ich prezentami.
„ -To był fajny, ciekawy dzień....”.
„ - Długo będę go pamiętać....”
„ -Lubię mikołajki....” - to słowa dzieci zaraz po spotkaniu z miłym gościem.
     Na koniec wszyscy zrobili wspólne zdjęcie z Mikołajem i zaprosili go do naszej szkolnej społeczności za rok.