6 lutego – W Majsterkowie

Klasa I „a” wybrała się do Castoramy na zajęcia z majsterkowania. Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy drewnianych elementów i po wysłuchaniu instrukcji z zapałem przystąpili do pracy. Za pomocą specjalnego kleju łączyli te elementy ze sobą. Praca była bardzo pasjonująca. Jej efektem były wieszaki na kubki. Pozostało ozdobić je według własnego pomysłu. Powstały bardzo oryginalne, kolorowe i ciekawe dzieła, które uczniowie zabrali ze sobą. Obdarowani jeszcze balonami wrócili do szkoły. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyprawy. Na zajęcia zaprosiła klasę mama jednego z uczniów, która tam pracuje. Nad uczniami czuwały E. Franczak i M. Pikuzińska-Rymar.

5 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Nasza szkoła bierze udział w tej inicjatywie. Przez cały tydzień będziemy uwrażliwiać dzieci na bezpieczne korzystanie z sieci, zobaczymy filmy edukacyjne, przeprowadzimy pogadanki, przygotujemy gazetkę, informatory. Weźmiemy udział w grze karcianej dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie oraz quizie edukacyjnym.

5 lutego – School rules!

Uczestnicy projektu „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” z gr. 12 ćwiczą umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Na zajęciach poświęconych zasadom obowiązującym w szkole korzystano z nowoczesnych technologii. Wykorzystanie oprogramowania na tablicę interaktywną do kursu Family and friends miało pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami, zwiększyło zaangażowanie uczniów. Dzieci pracowały również metodą projektu i przygotowywały prace plastyczno-językowe promujące zasady dobrego zachowanie się w szkole. Zajęcia sprzyjały budowaniu współpracy w zespole oraz rozwijaniu kreatywności uczniów.

4 lutego – Walentynki w grupie 10!

Uczestnicy projektu „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” z gr. 10 poznawali zwyczaje walentynkowe w krajach anglojęzycznych. Do Polski zwyczaj Walentynek dotarł dopiero w latach 90-tych XX wieku, natomiast Brytyjczycy uznają to święto za własne, jako że to właśnie w średniowiecznej Anglii, jako pierwszej, zaczęto powszechnie obchodzić pierwsze tradycje Dnia Zakochanych. Na zajęciach poświęconych świętom i obyczajom anglojęzycznym nie zabrakło zabaw i gier językowych. Wykorzystano również materiały audiowizualne i pomoce zakupione w projekcie.