24 - 28 lutego – Zbiórka karmy dla psów i kotów

Od 24 do 28 lutego 2020r. odbyła się w naszej szkole kolejna zbiórka karmy dla psów i kotów. Uczniowie i tym razem chętnie przynosili konserwy i opakowania z suchą karmą. Zebraliśmy 102 kg karmy. Została ona przekazana do Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.
W akcji wzięło udział 62 uczniów z klas I – VIII. Najaktywniej uczestniczyły klasy: IV a, VII a i III a.
Najwięcej karmy przynieśli:
- Kacper Mulawa z kl. II c
- Jan Narolski z kl. V b
Zbiórkę zorganizowały panie: J. Kuryjak oraz I. Żyszkowska.

24 - 26 lutego – Klasa sportowa 6b na nartach

Klasa sportowa 6b na nartach. W dniach 24-26.02 uczniowie klasy sportowej doskonalili umiejętności jazdy na nartach w Białce Tatrzańskiej i Małym Cichym.

22 lutego – Dzień otwarty szkoły

22 lutego 2020r. swoje drzwi otworzyła Szkoła Podstawowa Nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie. Była to okazja dla przyszłych pierwszoklasistów, jak i ich rodziców do poznania grona pedagogicznego i zapoznania się z ofertą placówki w zakresie nauczania i wychowania.
     Pani Dyrektor szkoły Barbara Anchimowicz powitała dzieci i rodziców oraz wszystkich zgromadzonych. Poinformowała, że placówka posiada nowoczesną i bogato wyposażoną bazę dydaktyczną oraz doskonałe otoczenie rekreacyjno-przyrodnicze tj. szkolny ogródek, nowoczesny bezpieczny plac zabaw oraz plenerową siłownię. Dzieci w naszej szkole mają zapewnione bezpieczeństwo. Szkoła posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Uczniowie rozwijają możliwości i zainteresowania pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli. Mamy profesjonalne pracownie: komputerową, multimedialną, językową i przyrodniczo-geograficzną. Najnowszą jest pracownia fizyczno-chemiczna o wysokich standardach z dostępem do interesujących pomocy dydaktycznych. Od września 2018r. SP4 realizuje międzynarodowy projekt ERASMUS+ pt. „Przyroda, ekologia, rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej” we współpracy ze szkołami z Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Portugalii. Jednym z celów projektu jest rozwijanie wśród naszych uczniów i społeczności lokalnych wrażliwości na globalne problemy środowiska oraz poznanie obszarów chronionych w naszym regionie i unikatowych gatunków fauny i flory.
     Jesteśmy pierwszą placówka edukacyjną w regionie która wprowadziła nauczanie integracyjne. Zapewniamy bezpłatny dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkoły. Budynek szkoły jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, wyposażony jest w windę oraz gabinety specjalistów: logopedy, psychologa, rehabilitanta i pedagoga. Posiadamy salę doświadczania świata i salę integracji sensorycznej. Treści nauczania dostosowane są do potrzeb i możliwości psychofizycznych uczniów. Oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne, organizujemy wyjazdy na „ Zieloną Szkołę”.
     Następnie przyszli pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie dotyczące postaci z różnych bajek, które zakończyło się wspólną zabawą i tańcem. Wielką atrakcją okazała się wycieczka po szkole i zajęcia w różnych salach i pracowniach, także w laboratorium. Dzieci mogły oglądać, poznawać, uczyć się i bawić pod okiem nauczycieli i starszych kolegów. Warto było przyjść, przeżyć i zapoznać się z naszą szkołą, ponieważ Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami integracyjnymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chełmie to szkoła z tradycjami i bogatą ofertą nauczania i wychowania.
     Od kwietnia 2020r. zapraszamy w każdy czwartek na spotkania z przyszłymi pierwszoklasistami pod hasłem: „Spotkania z czwórką”.

Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

21 lutego – Oficjalne otwarcie nowej pracowni chemiczno-fizycznej

Dnia 21 lutego 2020 r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowej pracowni chemiczno-fizycznej w Szkole Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chełmie. Swoją obecnością zaszczycili nas pani Dorota Cieślik - Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, pan Arkadiusz Kwieciński - Dyrektor Delegatury Chełm Kuratorium Oświaty w Lublinie, pani Dorota Rybaczuk - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Chełm, Radni Miasta Chełm, Ksiądz Andrzej Pytera - Proboszcz Parafii Św. Ducha, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącym Panem Krzysztofem Dąbrowskim oraz chełmskie media.
     Podczas części oficjalnej zaproszeni goście oraz społeczność szkolna obejrzała przedstawienie „Chemia wokół nas” w wykonaniu uczniów naszej szkoły Następnie honorowi goście udali się na II piętro, gdzie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia pracowni chemiczno- fizycznej. Pieniądze na wyposażenie pracowni pozyskano z podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2019. Pracownia została wyposażona w dygestorium, stół demonstracyjny, szafę na odczynniki z pochłaniaczem oraz inne pomoce dydaktyczne umożliwiające innowacyjne nauczanie chemii i fizyki. Urządzenie pracowni wymagało podłączenia wentylacji, założenia wody i wymiany elektryki. Została również odświeżona sala lekcyjna, w której powstała pracownia, a uwieńczeniem całości było jej uroczyste otwarcie. Zaproszeni gości byli uczestnikami pokazowych zajęć podczas których wykorzystywano zakupione urządzenia i pomoce dydaktyczne.
     Jak mawiał Benjamin Franklin „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”. Dzięki zaangażowaniu uczniowie podczas różnych doświadczeń zgłębią wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Zakupiony sprzęt umożliwi przeprowadzanie ciekawych eksperymentów, które pozwolą na wyłonienie talentów w tej trudnej, a jednocześnie interesującej dziedzinie nauki, zaś zdobywanie wiedzy będzie łatwiejsze i ciekawsze.

Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

14 lutego – Turniej rejonowy w siatkówce chłopców.

Uczniowie klasy 8A wygrali turniej rejonowy w siatkówce chłopców w Świdniku i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 marca 2020 r. na obiektach SP nr 7 w Świdniku.