Aktualności

Aktualności

31 maja – Państwa członkowskie Unii Europejskiej na lekcjach WOS

     W maju, przez trzy kolejne zajęcia wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy VIIIb, podzieleni na 9 grup, przedstawiali wylosowane przez siebie państwa członkowskie Unii Europejskiej. Pojawiło się mnóstwo ciekawostek na temat przyrody, menu, architektury, sławnych ludzi z danego kraju. Uczniowie obok tradycyjnego przekazu wspierali się prezentacjami multimedialnymi, lub informacjami odnalezionymi w sieci.

   

   
30 maja – Turniej piłki siatkowej plażowej w Świdniku

     2 miejsce na zawodach rejonowych w Świdniku premiowanego awansem do finału wojewódzkiego w Białej Podlaskiej zajęli chłopcy Piotr Wróblewski i Piotr Grządkowski. Turniej piłki siatkowej plażowej został rozegrany 30.05 na terenie świdnickiego lotniska.
28 maja – Grupa 3. Wycieczka do Janowa Lubelskiego

     Zwieńczeniem zajęć projektowych była wycieczka do Janowa Lubelskiego, która odbyła się dn. 28.05.2019r. Uczniowie z uwagą zwiedzali „Zoom Natury”, czyli nowoczesne laboratoria edukacyjne, łączące aktywne zdobywanie wiedzy m.in. poprzez eksperymentowanie z zabawą. Zgłębiły tajniki wiedzy z zakresu botaniki i zoologii, poznały zasady aerodynamiki i niezwykłe zjawiska atmosferyczne. Pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i mikroskopami zajrzały we wnętrze tkanek i liści. Warsztat edukacyjny „Eksperymenty szalonego chemika – wybrane doświadczenia fizyczne i chemiczne” oswoił uczestników z wiedzą fizyczna i chemiczną. W praktyczny sposób prowadząca pokazała, na czym polegają te procesy. Ukazała użyteczność wiedzy chemicznej w życiu codziennym oraz jej powiązanie z innymi naukami. To był bardzo pouczający, pełen niezapomnianych wrażeń wyjazd.

   

   
28 maja – Grupa 1,2 i 3. Warsztaty w Janowie Lubelskim

     Doskonałym akcentem na zakończenie zajęć projektowych był wyjazd do Janowa Lubelskiego do Muzeum Przyrodniczego „Zoom Natury”. Uczniowie z grupy I, II i III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. W laboratoriach uczestnicy Projektu oglądali okazy roślin i różnych gatunków zwierząt. Mieli okazję posłuchać śpiewu ptaków i oryginalnych dźwięków przyrody, poznać zjawiska przyrodnicze oraz poznać możliwości recyklingu. Na zakończenie wycieczki wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach chemicznych. Dzięki udziałowi w Projekcie „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

   

   
27 maja – Powtórka na luzie - Let’s revise together!

     Uczniowie z klasy 7b podczas zajęć języka angielskiego korzystali z platformy Ouizlet, powtarzając materiał przed sprawdzianem. Uczniowie po zalogowaniu się na stronie QuizletLive i wpisaniu PIN-u do gry oraz swojego imienia bądź pseudonimu, mogli uczestniczyć w rozgrywce online. Podzieleni na grupy starali się w jak najkrótszym czasie poprawnie rozpoznać przydzielone słownictwo. Zapraszamy do obejrzenia relacji z zajęć. Film zrealizowała Jolanta Obst.
27 maja – Grupa 2. Zajęciach laboratoryjne w PWSZ

     27 maja 2019r. grupa 2 uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez dr Małgorzatę Stryjecką w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Po krótkiej powtórce wiadomości dzieci przystąpiły do wykonania dwóch doświadczeń. I-wykonanie kul do kąpieli, polegało na połączeniu sody oczyszczonej , kwasku cytrynowego. Następnie dodawały odrobinę oliwy i naturalnego barwnika. Dzieci uformowały kule, złożyły do folii w celu wyschnięcia.
II doświadczenie-wykonanie mydełka. Rozpoczęło się przygotowania i podgrzanie masy glicerynowej. Następnie przelanie do pojemnika. W tym czasie dzieci przygotowywały rozgniecione zioła, zapachy naturalne, które zostały dodane i zmieszane. Po wystygnięciu mydełko gotowe! Uczestnicy zajęć projektowych byli bardzo z siebie dumni, poczuli się jak młodzi chemicy i zrozumieli, że „Człowiek, który eksperymentuje, sam podejmuje decyzje”. Na koniec zajęć dzieci wraz z Wychowawczynią Panią Agata Farian podziękowały za bardzo ciekawe zajęcia.

   

   
27 maja – Let’s play Bamboozle!

     Przedstawiamy fragment zajęć w grupie projektowej numer 11 utrwalający słownictwo i umiejętności językowe. Uczniowie z klasy 4b biorący udział w projekcie unijnym „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” współzawodniczyli o tytuł najlepszej drużyny. Naszą uwagę zwraca szczególny charakter współzawodnictwa na platformie Bamboozle, gdzie na graczy czekają różne niespodzianki. Bamboozle oprócz ciekawej formy utrwalania słownictwa, uczy także zdrowego podejścia do współzawodnictwa i umiejętności przegrywania. Film z zajęć przygotowała Jolanta Obst.
27 maja – English is fun! Zabawy językowe w grupie 10

     27.05.2019r. w grupie 10 podczas zajęć językowych poświęconych utrwalaniu słownictwa poznanego podczas całego roku szkolnego wykorzystano liczne gry językowe wydawnictwa REGIPIO zakupione w ramach projektu „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość”. Były to m.in. Let’s eat in English, Memory games: Clothes, Supermarket, Animals. Dzięki wykorzystaniu gier planszowych uczniowie ćwiczyli pamięć i rozwijali umiejętność koncentracji. Utrwalali przy tym słownictwo i zwroty używane na co dzień. Okazało się, że nauka języka angielskiego może być połączona z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją.

   
23 - 26 maja – Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich

     Piotr Wróblewski i Maksymilian Nikiel zajęli 2 miejsce na Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Nowym Dworze Mazowieckim w piłce siatkowej kadr wojewódzkich. Uczniowie klasy 7a i 8a są zawodnikami działającego przy naszej szkole Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
24 maja – Let’s think about projects we’ve done together!

     Uczniowie z klasy 5c biorący udział w projekcie unijnym „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” podczas zajęć samodzielnie przygotowywali pomoce dydaktyczne i realizowali różne projekty. Mieli możliwość wykazania się zarówno w pracach manualno – plastycznych jak i grając online lub wykonując ćwiczenia interaktywne. Projekt zakończył się w maju, oto kilka przykładów naszych działań.
24 maja – Warsztaty „Lato z językiem angielskim” dla grup 13 i 14

     24.05.2019r. w grupach 13 i 14 odbyły się niezwykłe warsztaty językowe. Były one uwieńczeniem zajęć z języka angielskiego prowadzonych od X 2017r. Podczas 4-godzinnych warsztatów język angielski w sposób naturalny był zintegrowany z bogatym programem edukacyjnym i rekreacyjnym. Zajęcia, które odbyły się w budynku SP 4 Chełm i na szkolnych obiektach sportowych, były okazją do sprawdzenia umiejętności językowych podczas gier, zabaw czy wspólnego posiłku. Celem zajęć było: wykorzystanie języka i umiejętności językowych w praktyce, popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży, poszerzanie wiadomości zdobytych podczas lekcji, doskonalenie umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania oraz poznawanie tradycji i kultur krajów anglojęzycznych. Zastosowano takie metody jak: gry językowe; metoda komunikacyjna; metody audiowizualne i plastyczne; wykorzystanie narzędzi TIK; drama. Uczestnicy projektu, m.in. poznawali przepisy kulinarne w języku angielskim i próbowali swoich sił w przyrządzaniu sushi. Ćwiczyli zwroty przydatne w miejscach publicznych, np. restauracji. Podczas warsztatów wykorzystano pomoce zakupione w projekcie: tablicę interaktywną, tablety oraz korzystano z takich narzędzi edukacyjnych jak Quizlet, Kahoot. Rywalizacja podczas gier językowych stanowiła dodatkową motywację dla uczniów. Zastosowano atrakcyjne gry językowo-komunikacyjne: Dobble, Chain Reaction, Kaboom, Memory. Uczniowie poznali również bohaterów demokratycznej szkoły w Wielkiej Brytanii oglądając serial „Summer Hill” w oryginalnej wersji językowej. Na samym końcu na wszystkich czekała smaczna pizza zakupiona w ramach projektu!

   

   
23 - 24 maja – Pielgrzymka do Niepokalanowa

     Uczniowie kl. IIIa oraz IVa, IVd oraz czwórka z innych klas wybrali się do Niepokalanowa, by dziękować za dar Eucharystii. Wędrując do celu pielgrzymi zatrzymali się we Wrociszewie, rodzinnej miejscowości ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przy grobie ojca i innych członków rodziny modliliśmy się o szybką beatyfikację patrona naszej szkoły. W Niepokalanowie poznaliśmy życiorys Świętego Maksymiliana Kolbe oraz niezwykłą niewiastę Maryję Niepokalaną. W czasie wędrówki odwiedziliśmy także Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Miasteczko Westernowe w Runowie. Po dwóch dniach zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu. W czasie wyjazdu opiekunami byli, nauczyciele: p. Jolanta Marciniak, p. Edyta Rudnik, p. Beata Stachowska oraz rodzice: p. Małgorzata Błaszko i p. Malgorzata Lipczuk.

   

   
21 - 23 maja – Zbiórka makulatury

     W dniach od 21 do 23 maja 2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna zbiórka makulatury. Uczniowie przynosili makulaturę do garażu, obok placu zabaw przy szkole. Pomimo, że akcja była dość dobrze rozpropagowana włączyli się w nią tylko nieliczni uczniowie z poszczególnych klas I – VIII. Łącznie 30 uczniów oraz 2 nauczycieli zebrało 620 kilogramów makulatury. Za organizację akcji na terenie szkoły odpowiedzialna była nauczycielka przyrody Jolanta Kuryjak.
22 maja – Akcja honorowego oddawania krwi

     W dniu 22. 05 2019 r. odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. W akcji wzięło udział 36 osób. Do oddania krwi zakwalifikowane zostały 23 osoby, łącznie zebrano +- 14 litrów bezcennego leku.
Składamy serdecznie podziękowania wszystkim osobom za wrażliwość serca, które włączyły się w tą formę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Krew jest potrzebna cały rok, ale są okresy, kiedy jej zapasy są uszczuplone, ze względu na większe zapotrzebowanie, np. wiosną, gdy robi się ciepło, na ulice wyjeżdżają jednoślady, są wypadki i poszkodowani ludzie, którym nasza krew bezpośrednio ratuje życie i zdrowie. Nasze dzieci z dumą obserwowały, jak ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy z Panią Dyrektor na czele dzielą się tym cennym darem życia.

   

   
21 maja – Maraton interaktywny z Family & Friends 3

     Uczniowie z klasy 4b biorący udział w projekcie unijnym „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” podczas zajęć z języka angielskiego przypomnieli sobie całość słownictwa z podręcznika Family & Friends 3. Dzięki zakupionemu w projekcie oprogramowaniu przyjemnie spędzili czas powtarzając interaktywnie 15 rozdziałów z podręcznika. Dwuletni projekt zakończył się w maju, uczestnikom dziękujemy. Nagranie z grupą 11 zrealizowała Jolanta Obst
20 maja – Grupa 1. „Mydła i kule do kąpieli. Cukier jako składnik odżywczy”.

     Uczestnicy I grupy Projektu „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” ponownie odwiedzili laboratorium PWSZ w Chełmie. Tematem zajęć warsztatowych prowadzonych przez p. M. Stryjecką były „Mydła i kule do kąpieli. Cukier jako składnik odżywczy”. Nasi mali laboranci tym razem robili kolorowe kule i pachnące mydełka. Używali takich składników jak soda, kwasek cytrynowy oraz kolorowe barwniki, z których wyrabiali rękami kulę. Było to pracochłonne zadanie, ale wyrób był bardzo ciekawy. Robienie pachnących mydełek przyniosło mnóstwo przyjemności, gdyż zapach wybieranych ziół unosił się w powietrzu. Wykonane przez dzieci pachnące mydełka wyglądały oryginalnie i stanowiły doskonałą pamiątkę tych wartościowych zajęć realizowanych w ramach Projektu.

   

   
20 maja – Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

     Dnia 20 maja 2019 r. trzydziestu najbardziej aktywnych uczestników projektu „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” wzięło udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.
     Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy. Ten wielofunkcyjny obiekt sportowy przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców.
     Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na Plac Zamkowy, gdzie mogli podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Z Placu Zamkowego przeszli przez Starówkę do jednej z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków- Krakowskie Przedmieście. Spacer po mieście zakończył się na Placu Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty.
     Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i Planetarium. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.
     Z wielkim zaangażowaniem wykonywali instrumenty z przedmiotów codziennego użytku, badali właściwości powietrza i wody, eksperymentowali z dźwiękami Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice. Zwiedzanie Centrum zainspirowało uczniów do obserwacji różnorodnych zjawisk, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Przekonali się, że nauka może być wciągającą i fascynującą przygodą!
     Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była udana i dostarczyła niesamowitych przeżyć.
16 - 19 maja – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

     Sebastian Szopa i Bartek Mendel zajęli 6 miejsce na rozgrywanej w Skarżysku Kamiennej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej kadr wojewódzkich.
17 maja – Konkurs plastyczny – „Moja przygoda w muzeum”

     Bardzo liczna grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w konkursie pt., „Moja przygoda w muzeum”, którego inicjatorem było Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 5-18 lat. Jednym z warunków uczestnictwa było zapoznanie się ze zbiorami określonego działu chełmskiego muzeum: archeologii, etnografii, przyrody, sztuki dawnej oraz współczesnej. Pod czujnym okiem wychowawców powstawały prace, które odwzorowywały wybrany przez ucznia eksponat. Na uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów, które odbyło się 17 maja w Muzeum Ziemi Chełmskiej nie zabrakło naszych laureatów. Jedną z głównych nagród otrzymał Mateusz Uszko uczeń kl. II c oraz wyróżnieni zostali Karol Kosiński kl. I a, Mateusz Chalastra kl. I b, Martyna Kosińska kl. II c, Nikola Sala kl. II, Julia Jenda kl. IVa, pozostali uczestnicy, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem: wychowawcy kl. II c p. Krystyny Bojczuk oraz wychowawców świetlicy: p. Anny Tarnowskiej, p. Marty Łuszczyńskiej oraz p. Justyny Prystupy.

   
15 maja – Akcja profilaktyczno – edukacyjna „Dziel się Uśmiechem”

     Program edukacyjny, który ma nauczyć dzieci, jak dbać o zęby, współorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Odpowiednia higiena to jeden z ważniejszych elementów walki z próchnicą.

   

   
15 maja – Grupa 4 „Przygody w świecie przyrody”

     Dnia 15 maja 2019 roku uczniowie z grupy 4 projektu „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” uczestniczyli w zajęciach warsztatowo – laboratoryjnych z dr Małgorzatą Stryjecką na PWSZ w Chełmie przy ulicy Pocztowej 54 C. Tematem spotkania było „Zastosowanie chemii w domowym otoczeniu. Mydła i kule do kąpieli. Żywność w życiu człowieka”. Na początek prowadząca sprawdziła stan wiedzy i umiejętności dzieci z dotychczas przeprowadzonych zajęć w formie ustnej. Test dzieci zdały bardzo dobrze, okazało się że pamiętają nawet trudne nazwy związków chemicznych czym zadziwiły panią doktor. Następnie wykonywały szereg doświadczeń m.in wykonywały zapachowe kule musujące do kąpieli, mydełka glicerynowe z różnymi dodatkami. Poznawały właściwości wybranych produktów spożywczych. Lekcji w laboratorium chemicznym towarzyszyło wiele emocji i zabawy.

   

   
14 maja – Dominika - laureatką IV Powiatowego Konkursu Czytelniczego!

     Książki mają wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka. Dostrzegali to na przestrzeni lat zarówno czytelnicy, jak i sami autorzy. Johan Wolfgang Goethe pisał: „Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela”. „Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...”– dodał Henryk Mann, a Jarosław Iwaszkiewicz pytał: „Powiedz mi, jakie książki masz w domu, a powiem ci, kim jesteś”. Dzięki obcowaniu z książką rozwijamy własną inteligencję, zasób słownictwa, kulturę bycia, wyobraźnię, wrażliwość i system wartości.
     Wartość książek dostrzegło także 95 uczniów, którzy wzięli udział w finale tegorocznej IV edycji konkursu czytelniczego, a 25 z nich bardzo dobrze rozwiązało ponad 80% dość trudnych zadań. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a - Anna Szumiło i Dominika Wójcik. Uczniowie w ciągu 45 minut udzielali odpowiedzi na zadania zawarte w teście sprawdzającym znajomość dziesięciu lektur klas IV-VI szkół podstawowych, wskazanych w regulaminie. W gronie laureatów konkursu znalazła się Dominika Wójcik, którą do konkursu przygotowała p. Monika Wakoń.
     Organizatorzy, dziękując za przystąpienie do konkursu podkreślali, że wyrażają szczególny podziw i szacunek dla uczniów, którzy odpowiedzialnie i konsekwentnie kilka miesięcy przygotowywali się do niego.
     Dominice gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

   
13 maja – Dzień Patrona Szkoły

     Poniedziałkowy dzień spędziliśmy uroczyście przeżywając 27 rocznicę nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mszę Świętą w kościele pw. Świętego Ducha w Chełmie w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły odprawił ks. Prałat Ryszard Winiarski. Ksiądz Prałat wygłosił także do nas piękne kazanie przybliżając nam postać naszego Patrona jako Dobrego Pasterza. W czasie liturgii dzieci czytały czytanie, modlitwę wiernych i śpiewały psalm, a członkowie zespołu wokalnego animowali śpiew. Po zakończonym nabożeństwie uczniowie z klasy VIa oraz chór szkolny ukazali nam Patrona jako człowieka godnego naśladowania i przepełnionego świętością, w krótkim montażu słowno-muzycznym. Pani dyrektor Barbara Anchimowicz podziękowała księdzu Proboszczowi i księdzu Prałatowi za wspólną modlitwę, zaś od księdza Proboszcza Andrzeja Jacentego Pytera usłyszeliśmy słowa uznania za dobrą współpracę. Za oprawę liturgiczną odpowiedzialna była p. Jolanta Marciniak, montaż słowno-muzyczny przygotowały p. Beata Stachowska, p. Barbara Sokół – Dobrzańska, p. Justyna Prystupa.

   

   
8 maja – Spotkanie z panią dr Heleną Pyz z Ośrodka Jeevodaya

     Od 11 lat nasza szkoła wspiera Ośrodek dla trędowatych w Jeevodaya w Indiach. Ośrodek ten obejmuje całkowitą opieką dzieci pochodzące z kolonii dla trędowatych. Dzieci mają tam zapewnioną całkowitą opiekę, naukę i wyżywienie. W środę, 8 maja cieszyliśmy się obecnością wśród nas pani dr Heleny Pyz wraz z p. Marzeną Kozak i p. Agatą Napiórkowską z Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya. Pani Helena od 30 lat posługuje w indyjskim ośrodku i pomaga znajdującym się tam dzieciom. Będąc na urlopie w Polsce zaszczyciła nas swoją obecnością i niezwykłymi opowieściami o trudnym życiu w Jeevodaya. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspólnie spędzony czas i przepiękne świadectwo pani doktor.
Zachęcamy do przeczytania bardzo, bardzo miłego artykułu jaki ukazał się, po wizycie pani doktor, na stronie internetowej Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya.

   
8 maja – Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego

     Na koniec Białego Tygodnia uczniowie z klasy trzeciej wraz ze swoimi rodzicami oraz p. katechetką Jolantą Marciniak pielgrzymowali do Matki Bożej na Górę Chełmską. Tam zawierzyli Maryi całe swoje życie i swoje rodziny. W czasie tego spotkania dzieci także modliły się o szybką beatyfikację Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego i złożyły kwiaty pod pomnikiem.

   

   
7 maja – Podsumowanie ogólnopolskich olimpiad z przyrody i biologii OLIMPUS 2019 – sesja zimowa

     Dopiero 7 maja dotarły do szkoły dyplomy i nagrody książkowe dla laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z przyrody i biologii OLIMPUS 2019 – sesja zimowa, organizowanych jeszcze w styczniu przez Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe OLIMPUS w Warszawie.
W swoich kategoriach wiekowych tytuł laureata uzyskali:
Olaf Barcicki z kl. VI a
Oliwia Margol z kl. VII b
Oskar Juszczak z kl. VII b
Anna Hnydka z kl. VII b
Zofia Nowakowska z kl. VIII b
4 - 8 maja – Biały Tydzień

     Radość Pierwszej Komunii Świętej uczniowie z klasy trzeciej przeżywali przez cały Biały Tydzień. W czasie wspólnych spotkań w kościele dzieci modliły się za swoich rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, księży, a także za swoich nauczycieli, kolegów i koleżanki. Nie zabrakło także modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

   

   
3 maja – Pierwsza Komunia Święta

     W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski uczniowie z klasy III przyjęli Pierwszą Komunię Święta. W czasie tego świętowania dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzina, przyjaciele oraz pani dyrektor Barbara Anchimowicz i pani wychowawczyni Ewa Chmiel. Do przyjęcia tego sakramentu nasze „małe aniołki” były przygotowywane przez p. katechetkę Jolantę Marciniak.

Aktualności - powrót do bieżących aktualności


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry