Osiągnięcia
Osiągnięcia
24 - 26 czerwca – Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport w Zabrzu
Uczniowie klasy sportowej Vb zajęli 28 miejsce na Mistrzostwach Polski w Mini piłce siatkowej chłopców w Zabrzu. Kozik Alan, Foryś Wiktor i Foryś Marcel awans do wielkiego finału uzyskali zajmując 2 miejsce na Mistrzostwach Województwa w Świdniku. W Zabrzu chłopcy wygrali 3 mecze .
18 czerwca – Nagroda specjalna dla Dominiki
W czerwcu do naszej Szkoły dotarły długo oczekiwane wyniki II Edycji ogólnopolskiego konkursu z historii dla młodzieży „Bohaterowie są wśród nas”. Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, pod honorowym patronatem Senator Anny Marii Anders, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministra Jana Józefa Kasprzyka – Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz gen. bryg. Stanisława Woźniaka – Prezesa Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Do organizatorów konkursu napłynęło 269 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. Z naszej szkoły wysłano 4 prace uczennic i uczniów z klas VIa i VIb. Nagrodę specjalną w konkursie za szczególne walory poznawcze i indywidualne spojrzenie na krzywdę człowieka otrzymała Dominika Wójcik, uczennica klasy VIa, która opisała losy swojej rodziny, ratującej w czasie II wojny światowej z narażeniem życia, żydowskie dziecko z chełmskiego getta, małą Janinkę. Wiele lat po wojnie w 1992r. rodzina otrzymała za to Medal „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”. Gratulujemy sukcesu naszej uczennicy!
17 czerwca – Sukcesy w konkursach z j. angielskiego.
Uczeń klasy IVa Miłosz Lipczuk zajął I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych a także I miejsce w ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego ALBUS 2019.
W konkursie ALBUS tytuły laureata uzyskali również uczniowie klasy VI a: Julita Pogonowska i Olaf Barcicki oraz Krzysztof Gromadzki z klasy IVa. Wyróżnieni zostali: Dominika Buczak z klasy VIb oraz Anna Muszyńska z klasy IVa. W szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych II miejsce zajęła Julita Pogonowska z klasy VIa a III miejsce - Marcin Szustak z klasy IVc. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
6 czerwca – Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”
W bieżącym roku szkolnym Instytut Pamięci Narodowej ogłosił ogólnopolski projekt edukacyjny „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Konkurs składał się z kilku etapów. Uczeń z klasy VIIb, Rafał Świderski, opisał losy swojej rodziny, której udało się uciec z pogromu wołyńskiego w czasie II wojny światowej. Jego praca została wyróżniona przez Lubelski Oddział IPN na etapie wojewódzkim, a następnie nagrodzona na etapie centralnym. Finał projektu odbył się 6 czerwca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie. Zostali tam nagrodzeni wszyscy laureaci, wśród nich nasz uczeń. Rafał odbierał dyplom i nagrodę z rąk Prezesa IPN, Pana Jarosława Szarka, oraz zastępcy dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, Pana Pawła Błażewicza. Gościem specjalnym Gali Finałowej była Pani Krystyna Mazurówna, córka polskiego matematyka, urodzona w przedwojennym Lwowie polska tancerka, pisarka i dziennikarka pracująca we Francji, jurorka programu Got to dance. Główną nagrodą w projekcie jest wrześniowy tygodniowy wyjazd edukacyjny na Białoruś i Wileńszczyznę, w którym Rafał weźmie udział.
Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”
14 maja – Dominika - laureatką IV Powiatowego Konkursu Czytelniczego!
Książki mają wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka. Dostrzegali to na przestrzeni lat zarówno czytelnicy, jak i sami autorzy. Johan Wolfgang Goethe pisał: „Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela”. „Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...”– dodał Henryk Mann, a Jarosław Iwaszkiewicz pytał: „Powiedz mi, jakie książki masz w domu, a powiem ci, kim jesteś”. Dzięki obcowaniu z książką rozwijamy własną inteligencję, zasób słownictwa, kulturę bycia, wyobraźnię, wrażliwość i system wartości.
Wartość książek dostrzegło także 95 uczniów, którzy wzięli udział w finale tegorocznej IV edycji konkursu czytelniczego, a 25 z nich bardzo dobrze rozwiązało ponad 80% dość trudnych zadań. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a - Anna Szumiło i Dominika Wójcik. Uczniowie w ciągu 45 minut udzielali odpowiedzi na zadania zawarte w teście sprawdzającym znajomość dziesięciu lektur klas IV-VI szkół podstawowych, wskazanych w regulaminie. W gronie laureatów konkursu znalazła się Dominika Wójcik, którą do konkursu przygotowała p. Monika Wakoń.
Organizatorzy, dziękując za przystąpienie do konkursu podkreślali, że wyrażają szczególny podziw i szacunek dla uczniów, którzy odpowiedzialnie i konsekwentnie kilka miesięcy przygotowywali się do niego.
Dominice gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!
20 grudnia –II miejsce Zosi w konkursie na najlepszą pracę ukazującą życie gospodarcze 100 lat temu i obecnie
W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs na najlepszą pracę ukazującą życie gospodarcze 100 lat temu i obecnie. W odpowiedzi do redakcji napłynęło ponad sześćdziesiąt prac – filmów, prezentacji, książek i opracowań, przedstawiających rozwój gospodarczy różnych zakątków Polski. W kategorii dla dzieci i młodzieży najlepszy okazał się film „Życie ekonomiczne Siedlec i okolic” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. Na drugim miejscu uplasowało się opracowanie naszej uczennicy z klasy VIIIb Zofii Nowakowskiej: „Historia chełmskiego Osiedla Dyrekcja”. Trzecie miejsce jury przyznało Franciszkowi Radlińskiemu za pracę „Rozwój kolei od dwudziestolecia międzywojennego po czasy współczesne”. Prace oceniało pięcioosobowe jury, w którego skład weszli: przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego oraz dziennikarze PAP, w tym kierownicy portali dzieje.pl i samorzad.pap.pl.
W czwartek, 20 grudnia 2018r. w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konkurs. Nagrodzono też laureatów konkursu w kategorii dla dorosłych i dla młodzieży.
Projekt „Moja Polska” realizowany był we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Linki:
kurier.pap.pl
Uroczyste podsumowanie
Praca Zosi
17 grudnia – Sukcesy naszych uczniów w MULTITEŚCIE 2018
Jeszcze w październiku 2018r. trzynaścioro uczniów naszej szkoły z klas VI – VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie MULTITEST 2018 z biologii i przyrody, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Dopiero 17 grudnia dotarły do szkoły nagrody i dyplomy. Były to trudne testy wielokrotnego wyboru, różne dla każdego poziomu wiekowego, a jednak dobrze się zaprezentowało aż dziesięć osób.
Największy sukces odnieśli i zajęli I miejsce w Polsce:
- z biologii – Oskar Juszczak z kl. VII b
- z przyrody – Patryk Falenta z klasy VI a
Uczniowie ci, za zdobycie największej ilości punktów otrzymali nagrody książkowe i grawerowane dyplomy laureata.
Tytuł laureata zdobyli również:
- Zofia Nowakowska z kl. VIII b
- Kacper Grządkowski z kl. VIII a
- Olaf Barcicki z kl. VI a
- Dominika Wójcik z kl. VI a
Wyróżnienia otrzymali:
- Anna Szumiło z kl. VI a
- Oliwia Margol z kl. VII b
- Anna Hnydka z kl. VII b
- Pola Kazimierczak z kl. VII b
8 grudnia – Finał „Poetyckie poszukiwania”
8 grudnia 2018r. w Warszawie w Przystanek Historia Centrum Edukacji IPN odbył się finał ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „Poetyckie poszukiwania” oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów biorących udział w plastycznej edycji tego konkursu. Ogromny sukces w zmaganiach recytatorskich odniosła uczennica kl. VIIIb Teresa Czachorek, która zdobyła 2 miejsce. W składzie jury oceniającym recytacje znaleźli się: Jakub Beczek – krytyk literacji, Sławomira Łozińska – aktorka, Agnieszka Celeda – teatrolog. Teresce z całego serca gratulujemy sukcesu. Młodszym kolegom Terseski: Tomkowi Sławińskiemu z kl. Vc oraz Katarzynie Osińskiej z kl. IVd gratulujemy wyróżnień zdobytych w kategorii plastycznej.
25 października – Tereska w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły, Tereska Czachorek z klasy VIII b, została w tym roku szkolnym zakwalifikowana do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych, mającego siedzibę w Warszawie, i została jego podopieczną. Dzięki temu będzie mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania podczas warsztatów, seminariów czy wakacyjnych obozów prowadzonych przez wybitnych naukowców z PAN, UW, KUL, Politechniki Warszawskiej czy też zasłużonych ludzi kultury w różnych miejscach Polski. Serdecznie gratulujemy Teresce tego osiągnięcia i życzymy wytrwałości!
fundusz.org
Aktualności - powrót do bieżących aktualności
|