Osiągnięcia

Osiągnięcia


12 czerwca – Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Bohaterowie są wśród nas”

     12 czerwca 2018 r. w Sali Konferencyjnej Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Bohaterowie są wśród nas” połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień. Do organizatorów konkursu napłynęło łącznie 151 prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych ze 123 szkół z terenu całego kraju. Tym bardziej miło nam poinformować, że wśród trzech głównych nagrodzonych prac znalazła się praca naszej uczennicy, Zosi Nowakowskiej z klasy VIIb, zatytułowana „Tysiące ich było, pozostało bardzo mało.”Zosia za pracę przybliżającą życie Pana Władysława Kloca z Kopiny pod Chełmem otrzymała Nagrodę Prezesa Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, płk. dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego. Gratulujemy sukcesu!

   

   
11 czerwca – Wręczenie nagrody w Kuratorium

     W poniedziałek 11.06.2018r.uczeń kl. VIIb, Jakub Szumiło, otrzymał z rąk Pana Arkadiusza Kwiecińskiego, Dyrektora Delegatury w Chełmie Lubelskiego Kuratorium Oświaty, nagrodę i podziękowanie za uzyskanie tytułu laureata etapu wojewódzkiego - Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922r. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie. Na uroczystość została zaproszona także nasza Pani Dyrektor, Barbara Anchimowicz. Gratulujemy sukcesu!
5 czerwca – Podsumowanie ogólnopolskich olimpiad z przyrody i biologii OLIMPUS 2018 – sesja wiosenna

     Dopiero 4 czerwca dotarły do szkoły dyplomy i nagrody książkowe dla laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z przyrody i biologii OLIMPUS 2018 – sesja wiosenna, organizowanych jeszcze w marcu przez Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe OLIMPUS w Warszawie. Testy nie były łatwe, dodatkową trudność stanowił wielokrotny wybór odpowiedzi, jednak tytuł laureata uzyskało aż 15 uczniów z naszej szkoły.

W swoich kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali:
I miejsce w PolsceMikołaj Folusz z kl. IV a – za zdobycie największej ilości punktów otrzymał grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową

Nagrody książkowe otrzymali również:
Olaf Barcicki z kl. V a – IV miejsce
Oskar Juszczak z kl. VI b – IV miejsce
Konstancja Błaszko z kl. IV a – V miejsce
Kacper Kowalski z kl. IV a – V miejsce

Tytuł laureata uzyskali także:
Patryk Falenta z kl. V a
Anna Szumiło z kl. V a
Anna Hnydka z kl. VI b
Mateusz Młynarczyk z kl. V a
Michał Lubaszewski z kl. VI b
Pola Kazimierczak z kl. VI b
Zuzanna Kołodyńska z kl. VI b
Jakub Szumiło z kl. VII b
Kacper Grządkowski z kl. VII a
Eryk Emarla z kl. VII a

   

   
25 maja – Międzynarodowy Konkurs Literacki

     Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i nagrodzeni w Międzynarodowym Konkursie Literackim „Z Orędziem Fatimskiego Zawierzenia”. Inspiracją konkursu była setna rocznica objawień fatimskich, a celem – ożywienie orędzia Maryi, która prosiła ubogie dzieci, by przekazały światu orędzie wzywające do nawrócenia, pokuty i pokoju. Spośród 136 prac nadesłanych na konkurs, w tym z zagranicy – Ukrainy, Austrii, Litwy, jury nagrodziło Laurę Szornal z kl. VIIa oraz przyznało wyróżnienie Teofilowi Błaszko z kl. VIIa. Uczniowie przygotowali prace na konkurs pod kierunkiem p. Jolanty Marciniak. Nagrodzone wiersze możemy przeczytać w tomiku poezji „Z Orędziem Fatimskiego Zawierzenia”. Uczniom gratulujemy tak znakomitego sukcesu.
25 maja – VI wojewódzki turniej historyczny „Ludzie Niepodległości”

     W piątek 25.05.2018r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie odbył się VI wojewódzki turniej historyczny zatytułowany „Ludzie Niepodległości”. Wzięło w nim udział 16 drużyn z całego województwa. Turniej poświęcony był sylwetkom sześciu wybitnych Polaków, których nazywamy ojcami niepodległości : I. J. Paderewski, J. Piłsudski, R. Dmowski, W. Korfanty, W. Witos, I. Daszyński. I właśnie wiedzą na temat tych postaci musiała się wykazać trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Tereska Czachorek, Zosia Nowakowska I Kuba Szumiło. Uczniowie spisali się znakomicie, zajmując IV miejsce. Gratulujemy znakomitego refleksu podczas rywalizacji i dużej wiedzy naszym uczniom.

   
25 kwietnia – II miejsce Eryka w II Wojewódzkim Konkursie o zawodach

     Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Eryk Emerla z klasy VIIa zajął II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie o zawodach „Zawód moich marzeń”. Tematyka konkursu dotyczyła zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości. Gratulacje dla Eryka.

   
12 kwietnia – Tereska finalistką wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z historii

     12.04.2018r. w Lublinie w Szkole Podstawowej nr 19 odbył się etap wojewódzki konkursu kuratoryjnego z historii. Wzięła w nim udział nasza uczennica z klasy VIIb, Tereska Czachorek, uzyskując tytuł finalistki. Aby dostać się do etapu wojewódzkiego, Tereska musiała zdobyć 80% punktów na etapie szkolnym i 90% punktów na etapie rejonowym. Gratulujemy Teresce sukcesów historycznych.

   
11 kwietnia – Jakub laureatem konkursu historycznego

     11.04.2018r. dotarła do szkoły wiadomość, że nasz uczeń z klasy VIIb, Jakub Szumiło, został laureatem etapu wojewódzkiego - Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922r. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.06.04.2018r. w Lublinie w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego odbył się etap wojewódzki konkursu. Aby wziąć w nim udział , należało przejść etap szkolny i okręgowy i popisać się dużą, szczegółową wiedzą z historii Polski i historii wojskowości. Kuba znalazł się wśród 35 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z całego województwa. Znakomicie poradził sobie z zadaniami konkursowymi uzyskując ponad 80% poprawnych odpowiedzi i tytuł laureata.

   
1 marca – Laureaci ogólnopolskiego konkursu Biblia i Przypowieści biblijne

     Konkurs Biblia i Przypowieści biblijne został przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W kategorii klas I-III w konkursie wzięło udział 620 uczniów, zaś w kategorii klas VII i gimnazjum 1046 uczniów. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas I-III
Paweł Tomaszewski kl. III d – II miejsce
Bartłomiej Stępniewski kl. IIId – III miejsce
Miłosz Lipczuk kl. IIIa – V miejsce
Anna Muszyńska kl. IIIa – VI miejsce, wyróżnienie
Hubert Bis kl. IIIa – VII miejsce, wyróżnienie.

W kategorii klas VII i gimnazjum
Jakub Szumiło kl. VIIb – III miejsce
Teofil Błaszko kl. VIIb – III miejsce
Teresa Czachorek kl. VIIb – V miejsce
Michał Szajner kl. VIIb – XI miejsce
Eryk Emerla kl. VIIa – XI miejsce
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Marciniak.

   8 stycznia – BÓBR Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

     Wielki sukces ucznia klasy 3a, uczestnika zajęć projektowych „Uniwersytet uczniowski szansą na lepszą przyszłość” Macieja Kusia, który uzyskał II miejsce w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”. Ogromne uznanie również dla: ucznia Maćka Moroza z kl. 3a, Krzysztofa Gromadzkiego z kl. 3a, Marcina Łosia z kl. 2a, Miłosza Rudnika z kl. 2a oraz Huberta Bis z kl. 3a, którzy w tym konkursie zdobyli wyróżnienie. Bardzo dobre wyniku w konkursie uzyskali także pozostali uczestnicy konkursu: Miłosz Lipczuk z kl. 3a, Maurycy Miazga z kl. 3a, Mikołaj Andrzejewski z kl. 3a, Emanuel Błaszko z kl. 2a, Franciszek Jamróz z kl. 2a. Niestety minimalnie zabrakło im punktów, aby zdobyć wyróżnienie. Większość chłopców biorąca udział w konkursie bierze udział w zajęciach rozwijających zainteresowania z programowania i grafiki, jak również w zajęciach programowania w ramach innowacji edukacyjnej z zajęć komputerowych.
     Konkurs odbył się 16 listopada 2017r. Organizatorami polskiej edycji Konkursu jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs miał charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika Konkursu z pomocą komputera. W kategorii klas I-III w konkursie wzięło udział 3741 uczniów z 409 szkół podstawowych. Każdy uczeń na starcie otrzymywał 15 punktów i miał za zadanie rozwiązać 15 zadań podzielonych ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 5 zadań w każdej. Za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3,4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności. Skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów). Maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 75 w kategorii Skrzat.
     Uroczyste zakończenie XII Edycji Konkursu Bóbr odbędzie się 9 marca 2018 roku (w piątek) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jednak dyplomy za udział w konkursie zostały już dziś wręczone uczestnikom konkursu przez panią wicedyrektor Monikę Wakoń i panią Jolantę Marciniak, nauczyciela przygotowującego uczniów do konkursu.

   

   
30 listopada – Sukcesy uczniów w Powiatowym Festiwalu „Młody Artysta”

     W XV jubileuszowym Festiwalu, którego organizatorem jest ZSO nr 1 w Chełmie bardzo udane występy zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły. Tematem przewodnim były obchody Roku Kościuszkowskiego, więc repertuar wyśpiewanych piosenek oraz prace plastyczne oscylowały wokół treści patriotycznych i żołnierskich. Festiwal miał charakter konkursowy. Laureatami zostali uczniowie z klasy Va, natomiast wyróżnienie otrzymał zespół z klasy IIIa. Laureatką konkursu plastycznego oraz konkursu solistów została uczennica klasy V a Martyna Pieczykolan. Serdecznie gratulujemy!

   

   
Aktualności - powrót do bieżących aktualności


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry