Aktualności

Aktualności

25 października – Uroczystość Pasowania na Ucznia

     Dnia 25 października 2019r najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali włączeni do grona społeczności szkolnej. Do uroczystego ślubowania przygotowywali się pod okiem wychowawców poprzez poznanie praw i obowiązków ucznia, naukę hymnu szkolnego, piosenek i wierszyków. Pasowanie na ucznia mogło nastąpić dopiero „egzaminie” sprawdzającym wiedzę Pierwszaków. Dzięki poprawnym odpowiedziom uczniowie klas pierwszych zostali dopuszczeni do ślubowania i złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Pani dyrektor Barbara Anchimowicz oraz jej zastępca, pani Monika Wakoń nie miały najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowały je do grona uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej pani wizytator Eliza Orzeszko złożyła pierwszakom gratulacje, życząc im sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz uśmiechu i radości z bycia uczniem. Ciepłe, pełne życzliwości słowa do uczniów i ich rodziców skierowała również pani Dyrektor. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

   

   

     Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/sp4chelm/

24 października – „Dźwięki wolności. Od Moniuszki do współczesności”

     W dniu 24 X 2019r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmie odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych zatytułowany „Dźwięki wolności. Od Moniuszki do współczesności”. Na występ zostali zaproszeni przedstawiciele nielicznych chełmskich szkół, w tym nasi uczniowie z klas VIa i VIIIb z wychowawcami. Wszyscy wysłuchali patriotycznych pieśni narodu polskiego wykonanych w nowych autorskich aranżacjach przez profesjonalnych, zawodowych muzyków z Lubelskiego Teatru Muzycznego i znakomitego konferansjera, który przybliżał wszystkim zgromadzonym klimat dawnych czasów.

   

   
23 października – Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego: „Wstańcie, chodźmy.”

     13 października 2019r. przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy.” Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I -IV i V -VIII.
     23 października nastąpiło podsumowanie konkursu. Pani wicedyrektor Monika Wakoń uroczyście wręczyła dzieciom nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas I - IV
I miejsce - Izabela Łuć kl.II a
II miejsce - Julia Tokarczuk III b
III miejsce - Kajetan Ziemba kl. II c
Wyróżnienia
Weronika Majdan kl. I a
Szymon Mazurek kl. II a
Wiktoria Jeleń kl. III b

W kategorii klas V - VIII
I miejsce - Amadeusz Błaszko kl. VIII b
II miejsce - Oliwia Łuć kl. VII a
III miejsce - Konstancja Błaszko kl. VI a
Wyróżnienia
Katarzyna Szczepańska kl. VI b

     Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
     Konkurs przygotowały Panie katechetki: Bożena Stępień, Jolanta Marciniak i Beata Stachowska.

   

   
22 października – „1944,Zrozumieć powstanie”

     22 października 2019r. rozstrzygnięto szkolny konkurs dla klas IV-V, poświęcony powstaniu warszawskiemu, zatytułowany „1944,Zrozumieć powstanie”. Zadaniem uczniów było narysowanie pracy plastycznej formatu A- 4 , poświęconej temu ważnemu wydarzeniu w historii najnowszej naszego kraju. Zwyciężył Emanuel Błaszko z kl. IVa, zajmując I miejsce. II miejsce przypadło uczniowi kl. Va, Antoniemu Wybrańcowi, III miejsce zajął Igor Potrapeluk z kl.Vc. Ponadto wyróżniono prace następujących uczniów: Aleksandra Jamróz kl. IVa, Wiktoria Ułanowska kl.Vc, Maurycy Miazga kl. Va, Izabella Kotyra kl. Vc, Norbert Matejek kl. Vb, Katarzyna Osińska kl. Vd. Wszystkim uczniom nagrody wręczyła Pani Dyrektor Barbara Anchimowicz.

   

   
16 października – „BohaterOn –

     Nasza Szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn – włącz historię”. Akcja polega na napisaniu kartki lub listu do żyjących uczestników powstania warszawskiego. Uczniowie klas V-VIII w październiku na lekcjach historii przygotowywali swoje, często spersonalizowane, listy i kartki do powstańców. Do akcji przyłączyła się też klasa integracyjna IIb ze swoimi życzeniami, oraz dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Do Fundacji Sensoria we Wrocławiu, która dostarcza uczniowskie kartki z życzeniami do powstańców, wysłaliśmy ich ponad 150 sztuk, przygotowanych często z wielkim zaangażowaniem.

   

   
16 października – Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

     16 października uczniowie klas 5b, 5d oraz klasy 6b pod opieką pani Agnieszki Raczyńskiej, pani Barbary Sokół-Dobrzańskiej oraz pani Ewy Osińskiej brali udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
     Dzieci z ogromną fascynacją obserwowały doświadczenia, zadawały pytania i samodzielnie poszukiwały odpowiedzi. Eksperymentowały, angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Miały naturalną umiejętność bycia prawdziwymi odkrywcami. Cudownie było obserwować, jak łączyły naukę z emocjonującą zabawą. Kilka godzin doświadczeń zmęczyło nieco naszych milusińskich i aby się nieco wzmocnić, skorzystali ze smacznych posiłków przygotowanych na terenie Centrum. Po obiedzie czekały na uczniów kolejne wrażenia w planetarium, gdzie obejrzeli film 3d „Na skrzydłach marzeń”.

   

   
16 października – Warsztaty w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

     16 października uczniowie klasy Ia uczestniczyli w warsztatach literacko- plastycznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Chełmie, które poprowadził pan Daniel de Latour – ilustrator książek i czasopism dla dzieci. Spotkanie związane było z utytułowaną książką duetu Justyny Bednarek i Daniela de Latour, pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Ilustratorem książki jest właśnie Daniel de Latour. Uczniowie wysłuchali kilku historii skarpetek nie do pary, które zagubiły się w dziurze znajdującej się w podłodze pod pewną pralką. Następnie projektowali swoich skarpetkowych bohaterów i wymyślali ich przygody. Zainspirowani czytaną wcześniej opowieścią zabrali się za akt twórczy. W rezultacie powstały wspaniałe, kreatywne prace plastyczne, a pan Daniel z uwagą wysłuchał mnóstwo ciekawych historii. Spotkanie zrealizowano w ramach innowacji pedagogicznej „Pierwszak czyta i rozumie”.

   

   
11 października – Dzień Edukacji Narodowej

     Dnia 11.10.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Barbara Anchimowicz złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła złotą tarczę Pani D. Kiwińskiej jako uhonorowanie wieloletniej pracy zawodowej w zakresie kształtowania osobowości młodych ludzi przez wiele lat pracy z dziećmi. Poinformowała także zebranych o przyznaniu złotej tarczy Pani J. Królikowskiej, która po wielu latach pracy na stanowisku nauczyciela matematyki odeszła na emeryturę. Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty Pani Dyrektor wręczyła nagrody dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy II b oraz III c, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny. Nasi najmłodsi uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Na zakończenie swojego występu uczniowie złożyli życzenia dla nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz emerytowanych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wręczyli własnoręcznie wykonane słoneczniki.

   

   
10 października 2019 r. – Dzień Erasmusa i Dzień Języków Obcych

     W dniu 10 października 2019 świętowaliśmy w szkole Dzień Erasmusa i Dzień Języków Obcych. W tym dniu poprosiliśmy wszystkich uczniów, żeby ubrali się na biało-niebiesko, w kolorach logo Erasmusa, a szkołę udekorowaliśmy balonami w tych kolorach. Wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kraje europejskie oraz nauczyli nas po kilka podstawowych wyrazów z języków narodowych krajów europejskich. Odbył się także pokaz mody ekologicznej oraz konkurs z wiedzy o krajach partnerskich projektu Erasmus + pt."Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej", realizowanego aktualnie w SP4.

   

   

     Dołącz do naszej grupy na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

Erasmus Ecology

4 października – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia znanym pod nazwą World Multiplication Table Day. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Koordynatorem w naszej szkole była pani Elżbieta Borowska a wspomagali ją pani Ewa Osińska i pan Jarosław Masełko. W tym roku do akcji przystąpiły 5862 szkoły. Uczniowie przygotowywali plakaty związane z tabliczką mnożenia Następnie w klasach były przeprowadzane krótkie testy z jej znajomości. Po wyłonieniu 3 najlepszych osób w klasie odbyła się runda finałowa. Najlepszym okazał się Szymon Sławiński z klasy 7 b. Gratulujemy! Podczas obchodów tego dnia wśród uczniów na korytarzu pojawiali się na przerwach egzaminatorzy, którzy sprawdzali wiedzę wśród rówieśników ale i pracowników szkoły. Role się odwróciły i to uczniowie sprawdzali co potrafią dorośli. Było i śmiesznie i wesoło.

   

   
2 października – Sztafetowe biegi przełajowe

     W dniu 2 października 2019 roku odbyły się eliminacje miejskie w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych.
Drużyna dziewcząt rocznik 2007 i mł. zajęła w swojej grupie wiekowej II miejsce uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego w którym z kolei zajęła miejsce IV. Dziewczęta biegły w składzie: Błaszko Konstancja, Czachorek Miriam, Jeż Julia, Krukowska Weronika, Marszał Iga, Krukowska Laura, Walicka Weronika, Wierzchoń Anna.
Drużyna chłopców biegnąca w składzie: Folusz Mikołaj, Jeż Jakub, Kozik Alan, Luchowski Filip, Petruk Wiktor i Stadnicki Igor zajęła VIII miejsce w eliminacjach miejskich i nie awansowała do półfinału wojewódzkiego.

   
wrzesień 2019r.


Aktualności - powrót do bieżących aktualności


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry