Aktualności Świetlicy

13 września – „Bezpieczeństwo ponad wszystko”

W dniach 11.09.-14.09 realizowana była tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
12 września przedstawiona została dzieciom krótka prezentacja na temat bezpieczeństwa na drodze i w domu. Malowały farbami plakatowymi znaki drogowe.
Natomiast 13.09. – odwiedził naszą świetlicę Policjant. Nasi wychowankowie dowiedzieli się jak należy zadbać o bezpieczeństwo w szkole, w domu i na ulicy. Funkcjonariusz wyjaśnił, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze oraz co robić gdy zaatakuje nas pies. Przypomniał także o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, którzy chodzą po zmroku. Uczniowie poznali także najważniejsze numery alarmowe. Po spotkaniu z Panem Policjantem dzieci rozwiązały test pt. „Wzorowy pieszy”.

10 września – „Terapia poprzez plastykę”

Oprócz tego ,że podczas pobytu w świetlicy jest czas na zabawę, organizowane są różne zajęcia: plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe. Pierwszym efektem prac plastycznych były prace pt. „Słoneczniki”. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców wykonywały prace wg podanego wzoru.

Aktualności - powrót do bieżących aktualności szkolnych