Aktualności Świetlicy

Aktualności Świetlicy

6 grudnia – Wizyta Mikołaja

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie”.


    Tak też stało się w naszej świetlicy. Najpierw dzieci wykonały dekorację sali i przystroiły świetlicę. W południe wyczekiwany Gość przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów. W tym roku Mikołaj sprezentował dwa komplety klocków – dla dziewczynek i dla chłopców. Prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość. Ze Świętym Mikołajem przybyli też Jego pomocnicy - Elfy, które częstowały dzieci i dorosłych cukierkami. Wszyscy zostali obdarowani, z uśmiechem dziękowali za prezenty i zapraszali Mikołaja na następny rok.

   

   
30 listopada – Andrzejki

     Andrzejki, to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkolnej świetlicy. Kilka dni przed Andrzejkami zaczęliśmy przygotowania. Najpierw omówiliśmy znane i popularne wróżby dawniej i dzisiaj. Kolorowaliśmy również postacie wróżbitów, symbole andrzejkowe. Wykonanymi elementami udekorowaliśmy salę. Dzieci brały czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach m.in wybieraniu imion zapisanych na sercach, wróżbie z kółkami przepowiadającej co czeka na nas w najbliższym czasie czy też jaki zawód, będzie się wykonywało w przyszłości. Nie zabrakowało też lania wosku i zabaw ruchowych. Dla wszystkich była to przyjemna zabawa, która sprawiła wiele radości.

   

   
17 listopada – Zajęcia dodatkowe „Sprawne ręce”

     Grupa dzieci ze świetlicy bierze udział w dodatkowych zajęciach artystycznych „Sprawne ręce”. Podczas zajęć dzieci rozwijają uzdolnienia i zainteresowania. Dzieci poznają różne techniki plastyczne i usprawniają manualnie. Mają możliwość wykazania się kreatywnością, zrealizowania swoich pomysłów i mieć radość z tworzenia i wykonywania ciekawych prac. Ostatnie zajęcia dotyczyły szycia. Dzieci poznały przybory krawieckie, ćwiczyły nawlekanie igły, robiły supełki i szyły ściegiem fastrygą. W związku ze zbliżającymi się 6 grudnia dzieci zaczęły szyć czapkę dla małego Mikołajka. Nie było to łatwe, ale zadowolenie dzieci jest bezcenne i efekty również. Zajęcia prowadzi Anna Jabłońska.

   

   
9 listopada – Warszawa – nasza stolica

     Podczas zajęć w świetlicy dzieci poznawały przepiękną stolicę kraju – Warszawę. Z radością obejrzały albumy, fotografie i pocztówki przedstawiające stare i nowe części miasta. Z zaciekawieniem wysłuchały legend związanych z miastem „Wars i Sawa”, „Złota Kaczka”, O śpiącym niedźwiedziu, „Legenda o Warszawskiej Syrence”, „Bazyliszek”. Wirtualnie poznawały najpiękniejsze zabytki Warszawy i ciekawe miejsca. Dzieci wykonały prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

   

   
2 listopada – „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli…”

     Dnia 2 listopada 2017 r. o godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie poetyckie pod hasłem „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli…”. Uczniowie ze szkolnego koła „Teatralna lokomotywa” przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony trudnym tematom - przemijaniu, odchodzeniu i śmierci. Wyjaśnili rówieśnikom różnicę między dniem Wszystkich Świętych a Zaduszkami, przypomnieli jak należy zachować się na cmentarzach i po co je w tym dniu odwiedzamy. Uczniów przygotowały p. Agnieszka Jankowska i p. Agnieszka Sowa – Zduńczuk.

   
18 października – Artystyczna świetlica

     W świetlicy szkolnej jest czas na relaks, zabawę, śpiew i rozwijanie zdolności. Dzieci chętnie korzystają z proponowanych działań i stosują różne techniki plastyczne. Efekty tej pracy są bardzo ładne i kolorowe.

   

   
12 października – Spotkanie z patrolem policji

     W świetlicy szkolnej gościliśmy parol z Komendy Miejskiej Policji. Na wstępie Pan Policjant mówił o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym, w drodze do szkoły oraz podczas zabawy. Przestrzegł dzieci także o konsekwencjach bicia kolegów, używania wulgaryzmów oraz niszczenia mienia szkolnego. Przypomniał o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki - odblaskowe opaski. W spotkaniu brali udział uczniowie z kl. III B.

   
25 września – W świetlicy zawitała kolorowa jesień

     Do naszej świetlicy zawitała złota jesień, która była inspiracją do wykonania pięknych, jesiennych talerzy. Dzieci z różnych grup sukcesywnie wiązały kokardki z liści kukurydzy, odrysowywały, wycinały liście i przyklejały je na kole. Dekoracje z wykorzystaniem darów jesieni zdobią salę oraz wejście do świetlicy.
Zajęcia dla dzieci przygotowała i prowadziła Anna Jabłońska.

   

   
19 września – Spotkanie z pielęgniarką

     W świetlicy gościliśmy zaproszoną z pobliskiej przychodni pielęgniarkę, mamę naszych kolegów. Pani Ewa Lubaś pokazała i omówiła potrzebne akcesoria pierwszej pomocy, które powinniśmy mieć przy sobie podczas dłuższych wyjazdów. Następnie zademonstrowała, jak należy bandażować skaleczone kolano, rękę, głowę czy wybity palec. Z wielką radością dzieci same ćwiczyły praktycznie te umiejętności i uczyły się udzielać pomocy kolegom. W zajęciach brała także udział klasa II A.
Spotkanie zorganizowały wychowawcy świetlicy: Anna Jabłońska, Marta Łuszczyńska.

   

   
15 września – Jesteśmy kreatywni

     Dzieci ze świetlicy wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jak na takie święto przystało, dzieci i wychowawcy przystrojeni w kropki na ubraniu w tym dniu rozwijali swoje zdolności plastyczne z kropką w roli głównej. Powstały ciekawe prace, które wymagały dużo cierpliwości i skupienia. W nagrodę każde dziecko zostało poczęstowane od kolegów z SU cukierkiem.

   

   
12 września – W świetlicy jest ciekawie

     Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają czas na zabawę, naukę, rozmowy, śpiewanie i mogą korzystać z dostępnych gier i pomocy. Wspólna zabawa dzieci z różnych klas integruje je i uczy współpracy.

   

   
4 – 8 września – Witaj szkoło na wesoło!

     Rok szkolny 2017- 2018 otwarty, zajęcia świetlicowe ruszyły pełną parą. W pierwszym tygodniu pracy poznawaliśmy kolegów i dużo bawiliśmy się. Wspólnie ustaliliśmy zasady zachowania się w świetlicy i każde dziecko wykonało znaczek ilustrujący wybraną zasadę. Pierwszoklasiści byli bardzo dzielni i od razu włączyli się do wspólnych działań.

   

   
Aktualności - powrót do bieżących aktualności szkolnych


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry